Trening

Verasport Łódź (+48) 784 995 975

08.11.2017

O co chodzi z tymi taśmami?

Czym są systemy podwieszane? Dla kogo? Co one dają, jak wpływ mają na sylwetkę?


Historia tego sprzętu treningowego jest dość prosta. Miał być łatwy w obsłudze, angażować całe ciało i miał nie zajmować dużo miejsca. Przyrząd zbudowany jest z dwóch bardzo wytrzymałych taśm w kształcie litery Y. Na obydwu końcach są wygodne, gumowe uchwyty na dłonie i paski, o które zahacza się stopy. Są też klamry do zmiany długości taśmy oraz karabinek do umocowania przyrządu.

 

Nie da się podać dokładnej liczby ćwiczeń, które da się wykonać na taśmach – w tym wypadku ogranicza nas tylko wyobraźnia. Dzięki odciążaniu ćwiczącego i możliwości doboru poziomu trudności angażują one wszystkie partie mięśniowe, powodując ich wzrost i rozwój.

 

Największym atutem takiego rodzaju treningu jest możliwość wysiłku fizycznego bez obciążania stawów i kręgosłupa, dla każdego bez względu na poziom zaawansowania i wytrenowania. Dodatkowo trenując w podwieszeniu pracują nasze mięśnie głębokie, o których tak często zapominam podczas codziennego treningu i które ciężko jest wytrenować, a odpowiadają one za prawidłową postawę i stabilizację sylwetki.


Dzięki KEENO Pro* ćwiczący może skutecznie rozwinąć siłę, wytrzymałość oraz równowagę, przy jednoczesnej ochronie układ ruchu przed kontuzjami spowodowanymi nadmiernymi przeciążeniami.

 

Kilka ogólnych zasad treningu w podwieszeniu. Aby prawidłowo użytkować taśmy, należy zwracać uwagę na:

  • ciągłe napięcie taśmy
  • dobranie prawidłowej pozycji wyjściowej;
  • utrzymywanie lordozy lędźwiowej w neutralnej pozycji oraz pilnowanie, by nie przenosić bioder do tyłu;
  • unikanie kontaktu taśmy z ciałem ćwiczącego.

Z racji, że ćwiczenia na TRX są dla każdego, ważny jest odpowiedni dobór trudności ćwiczenia do poziomu ćwiczącego:
–zmiana kąta nachylenia tułowia względem podłoża. Im kąt jest mniejszy (ciało bliżej podłoża) tym ćwiczenie jest trudniejsze;
– ograniczenie punktów podparcia – im mniej punktów podparcia, tym ćwiczenie jest trudniejsze.

 

Trening w „zawieszeniu” nie dość, że rozbuduje naszą masę mięśniową to pomoże również stracić zbędne kilogramy. Biorąc pod uwagę stopień zaawansowania zajęć, poprawi naszą wytrzymałość, siłę i kondycję. Będziemy pracować nad wszystkimi partiami mięśniowymi i naszym niepotrzebnym tłuszczykiem.


Zapraszam serdecznie na zajęcia z taśmami firmy keeno w poniedziałki i środy.

 

*W Vera Sport wykorzystujemy system: KEENO Pro, czyli niezawodne taśmy do treningu funkcjonalnego z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała - https://sklep.keeno.pl/sklep/keeno-pro/ 

ŁÓDŹ, SIEWNA 15
(+48) 784 995 975
FitProfit Benefit OkSystem

Projekt i wykonanie Hiarte

Vera-Sport - hala sportowa
Siewna 15 Łódź, 94-250
Telefon: 42 253 28 44