Vera EMS, czyli trening metodą elektrostymulacji

Vera EMS, czyli nowoczesny trening personalny wykonywany metodą elektrostymulacji.

Czym jest EMS?

Trening EMS to elektrostymulacja mięśni. Dzięki specjalnej technologii zamkniętej w urządzeniu przekazywane są specjalne impulsy za pomocą dedykowanej kamizelki i opasek, połączonych z urządzeniem. To równomierna i bezpieczna praca mięśni pozwalająca szybko uzyskać efekty.

Korzyści

Oszczędność czasu - pełny trening trwa niespełna pół godziny. To całkowicie wystarczy do pełni efektów, dzięki temu, że specjalne impulsy docierają do wszystkich grup mięśni.

  • Zdrowie - EMS to nie tylko gwarancja świetnego samopoczucia, ale także wydajna pomoc przy rehabilitacji, powrocie po kontuzji czy możliwość bezpiecznego wzmocnienia mięśni pleców, co łagodzi bóle i problemy z kręgosłupem.
  • Spalanie tłuszczu - metoda EMS to wydajne spalanie tkanki tłuszczowej z jednoczesnym budowaniem masy mięśniowej tych partii, które chcesz wzmocnić i wymodelować.
  • Bezpieczeństwo - asysta przeszkolonego trenera dbającego o cały cykl szkoleniowy, specjalny strój, ale przede wszystkim brak przeciążeń działających m.in. na stawy, charakterystycznych dla treningu siłowego.
  • Lepsze wyniki - EMS wykorzystywany jest także przez profesjonalnych sportowców. Piłkarzy, lekkoatletów, kierowców Formuły 1 czy kaskaderów filmowych. To dzięki temu, że jest to bardzo wydajny i szybki trening, angażujący jednocześnie nawet 8 grup mięśniowych.
Sprzęt

Dokładnie badanie rynku, potrzeb klientów, zbieranie ofert i wybór tej najlepszej. Tak pojawił się w VeraSport sprzęt najwyższej jakości, renomowanej niemieckiej firmy Miha Bodytec, która od ponad 10 lat stawia na innowacje w sporcie i branży medycznej.

Dlaczego 27 minut?

Mniej niż pół godziny - tyle trwa pełna sesja treningowa. Tyle wystarczy, by zrealizować pełny trening, odpowiadający kilku godzinom na siłowni. Przed treningiem zakładany jest strój, przeprowadzana jest również krótka rozgrzewka, a po treningu sesja relaksacyjna.

Dla kogo jest trening EMS i jakie są jego efekty?

Elektrostymulacja, stosowana w fizjoterapii i sporcie wyczynowym to wzmocnione impulsy, odpowiadające tym wysyłanym przez mózg do neuronów w trakcie tradycyjnych ćwiczeń, powodujące skurcz mięśni. EMS wspomaga ten proces impulsami wysyłanymi z urządzenia, dzięki czemu pobudzane są mięśnie położone głęboko, m.in. mięśnie stabilizujące. To trening dla każdego - chcącego modelować kształt ciała, ujędrnić mięśnie, wzmocnić masę mięśniową czy zredukować tłuszcz. To także świetny sposób na wzmocnienie mięśni kręgosłupa czy przyspieszenie procesu powrotu po kontuzji i dla rehabilitacji.

Pierwszy trening.

Pierwszy trening dla początkujących trwa około 12 minut, aby przyzwyczaić organizm do nowych bodźców, a także dokładnie dopasować strój. Każda kolejna sesja trwa niespełna pół godziny, obejmując dodatkowo rozgrzewkę i relaks po treningu.

Czy to jest bezpieczne?

Trening EMS jest całkowicie bezpieczny. To gwarancja maksymalnych efektów z zachowaniem bezpieczeństwa i zdrowia organizmu. Kontrolowane impulsy dopasowane są do możliwości i wieku ćwiczącego, a asysta przeszkolonego trenera zapewnia pełną kontrolę nad sesją treningową. Z treningu EMS nie mogą korzystać jedynie kobiety w ciąży, osoby z chorobami nowotworowymi i osoby posiadające rozrusznik serca.

Higiena

Specjalne stroje używane w treningu EMS są każdorazowo prane i odkażane dedykowanymi środkami. Osoby korzystające z tego rodzaju treningu w VeraSport mogą również wykupić swój dopasowany strój na wyłączność.

 

0 komentarzy
Dodaj komentarz