Les Mills: BODYPUMP

Verasport Łódź (+48) 784 995 975

Dlaczego warto spróbować Les Mills BODYPUMP? ?

BODYPUMP? - jest pierwowzorem dla wielu odmian siłowych zajęć grupowych z użyciem sztang. Został stworzony w 1991r przez Philipa Mills i dystrybuowany globalnie przez Les Mills International. Obecnie jest w ponad 80 krajach i w ponad 15000 klubach fitness na całym świecie. W Polsce obecny od 5 lat szybko zyskał miano najbardziej popularnego spośród programów Les Mills.

 

Zajęcia BODYPUMP? posiadają ustaloną choreografię, co daje globalną jednorodność. Ta standaryzacja daje poczucie jakości i bezpieczeństwa dla uczestników zajęć gdziekolwiek pojawią się na zajęciach w Polsce w partnerskich klubach Les Mills czy za granicą. Zatem uczestnicy zajęć nie martwią się czy dany instruktor ?zaskoczy? ich swoją autorską wersją przysiadów czy martwego ciągu. Tu technika jest ustalona i każdy instruktor Les Mills posiada wysoki standard prowadzenia zajęć typu siłowego.

Co trzy miesiące zmienia się choreografia i muzyka, która jest przygotowywana solidnie przez sztab ekspertów z zakresu sportu i fizjoterapii. Nowe zestawy ćwiczeń to kolejna porcja edukacji dotyczącą danej techniki i nowego ćwiczenia.

 

Czy wiesz, że...

 

BODYPUMP? program ma również swoją strukturę, która jest stała niezależnie od zmiany choreografii. Zajęcia w formacie 60 minut zawierają osiem utworów na oddzielne grupy mięśni. Istnieje również format 45 minut, bez dwóch grup mięśniowych (biceps i triceps), które zwykle współuczestniczą w ćwiczeniach klatki piersiowej czy pleców. BODYPUMP? Express to kolejny format zajęć jako opcja 30 minutowa, w której skupiamy się tylko na ćwiczeniach złożonych czyli angażujących kilka grup mięśniowych.

 

Dlaczego dzięki Les Mills BODYPUMP? osiągacie niesamowite rezultaty?


Sekretem BODYPUMP? jest tzw: REP EFFECT co w wolnym tłumaczeniu możemy określić jako EFEKT POWTÓRZEŃ. To efekt wyczerpania mięśni przy użyciu wagi lekkiej, podczas wykonywania wysokiej liczby powtórzeń. To przełom w treningu siłowym na zajęciach grupowych, który sprawdził się doskonale w bloku zajęć 55 minutowych. EFEKT POWTÓRZEŃ zmienia tradycyjne myślenie o podnoszeniu ciężarów, zwłaszcza wśród pań, którym trening z obciążeniem kojarzy się jedynie z silnym przyrostem masy mięśniowej. Rezultatem tego typu treningu są długie, smukłe, wyrzeźbione
mięśnie oraz silna budowa ciała.

Choreografia zajęć BODYPUMP? jest ukierunkowana na wszystkie obszary ciała a w szczególności na: pośladki, uda, ramiona, barki. Ponadto, niektóre wykonywane ćwiczenia należą do typu ćwiczeń złożonych czyli takich, które angażują kilka grup mięśniowych na raz. W efekcie trening BODYPUMP? ułatwia ogólne spalanie tkanki tłuszczowej, zwiększa ilość spalonych kalorii i skutecznie wpływa na przyrost siły mięśni bez zwiększania ich masy.

EFEKT POWTÓRZEŃ sprawia, że podczas typowych zajęć BODYPUMP? wykonujemy około 800 powtórzeń. To ponad cztery razy więcej niż jedna osoba może osiągnąć podczas indywidualnego treningu.

 

Czy wiesz, że...

wg badań, zajęcia BODYPUMP? zwiększają liczbę spalonych kalorii, wspomagają spalanie tłuszczu i poprawiają wydolność tlenową, siłę mięśni i wytrzymałość mięśni. Istnieją także dowody, że zajęcia BODYPUMP? mogą mieć pozytywne korzyści psychologiczne.
 

 

Les Mills: BODYPUMP - trenerzy prowadzący

Les Mills: BODYPUMP - najbliższe zajęcia

Czas Pon Wto Śro Czw Pią Sob
Cały dzień
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
19:00
19:00 - 20:00
Les Mills: BODYPUMP
Sala Fitness A
 
19:00 - 20:00
Les Mills: BODYPUMP
Sala Fitness A
 
19:00 - 20:00
Les Mills: BODYPUMP
Sala Fitness A
 
ŁÓDŹ, SIEWNA 15
(+48) 784 995 975
FitProfit Benefit OkSystem

Projekt i wykonanie Hiarte

Vera-Sport - hala sportowa
Siewna 15 Łódź, 94-250
Telefon: 42 253 28 44